Logo
Wydrukuj tę stronę

Trwają poszukiwania zaginionego 79-latka

Od 3 dni trwają poszukiwania 79-latka, foto: Policja Od 3 dni trwają poszukiwania 79-latka, foto: Policja

Ponad 100 osób szuka od wtorku 79-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu w miejscowości Wólka Husińska w gminie Krasnobród. Zaginiony ubrany był w cienkie dresowe spodnie a na stopach miał jedynie skarpetki i klapki.

- O zaginięciu mężczyzny zamojska Policja została powiadomiona we wtorek około godziny 15:00. Córka powiadomiła, że jej 79-letni ojciec wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Zaniepokojona dodała, że ten ma zaniki pamięci, stroni od ludzi, nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Wychodząc z domu ubrany był w zimową czarną kurtkę do pasa, flanelową koszule w czarno – białą kratę, w dresowe cienkie szare spodnie oraz zimowy czarny kaszkiet. Na nogach miał granatowe klapki i szare skarpetki. Od razu po zgłoszeniu rozpoczęto akcję poszukiwawczą - informuje Dorota Krukowska Bubiło, z zamojskiej jednostki policji.

Każdego dnia zaginionego mężczyzny poszukuje ponad 100 osób. W akcję, która trwa nieprzerwanie od trzech dni, zaangażowani są oprócz policjantów z Zamościa oraz Tomaszowa Lubelskiego, strażacy z zamojskiej Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Straży Granicznej, strażacy pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych oraz okoliczni mieszkańcy. W użyciu są noktowizory, kamera termowizyjna oraz dron. Osoby biorące udział w poszukiwaniach sprawdzają tereny miejscowości Wólka Husińska i pobliskich wsi oraz kompleksy leśne i polne, jednak do chwili obecnej nie jest znane miejsce pobytu mężczyzny.

Działania poszukiwawcze wciąż trwają. Mężczyzna ma ok. 160 cm wzrostu, otyłą budowę ciała (waga ok. 95kg.), siwe krótkie włosy i siwe wąsy. Jeżeli ktoś widział zaginionego proszony jest o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl