Reklama

Motocyklista bez kasku i świateł, za to z zakazami i prawie 3 promilami

Mężczyzna na widok radiowozu skręcił na teren najbliższej posesji, gdzie porzucił motocykl i próbował uciekać pieszo, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Mężczyzna na widok radiowozu skręcił na teren najbliższej posesji, gdzie porzucił motocykl i próbował uciekać pieszo, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Policji z Żółkiewki zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie, jechał niesprawnym motocyklem, bez świateł i kasku ochronnego. Ponadto posiadał dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów.

Wczoraj o godzinie 21:00 w miejscowości Wierzbica (gm. Rudnik) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Żółkiewce zauważyli jadącego bez świateł motocyklistę. Ponadto motocykl nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a kierowca nie używał kasku ochronnego.

Mężczyzna na widok radiowozu skręcił na teren najbliższej posesji, gdzie porzucił motocykl i próbował uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez policjantów. To 26-letni mieszkaniec gminy Rudnik.

Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż był wcześniej zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Teraz 26-latek za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us