Logo
Wydrukuj tę stronę

Rozbił samochód po pijaku i zgłosił kradzież

Młodzieniec wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, foto: Policja Młodzieniec wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, foto: Policja

24-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego zgłosił na policję kradzież samochodu. Okazało się, że młodzieniec rozbił auto, które miał tylko naprawić i bał się odpowiedzialności za jazdę po alkoholu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie.

W środę dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault.

- Do kradzieży miało dojść na posesji w gminie Miączyn należącej do zgłaszającego. Mężczyzna poinformował również, że odnalazł skradziony pojazd porzucony w przydrożnym rowie. W trakcie podjętych czynności mundurowi ujawnili leżący w rowie samochód, obok którego znajdował się również zgłaszający. Jak się okazało mężczyzna nie był właścicielem pojazdu. Użytkował go, ponieważ właścicielka zleciła mu wymianę kilku zepsutych części - informuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji. 

- Młodzieniec kilkakrotnie zmieniał wersję wydarzeń, nie potrafił również logicznie wytłumaczyć skąd pojazd znalazł się na jego posesji i kto nim przyjechał. Przedstawiana przez mężczyznę wersja zdarzenia wydała się policjantom mało wiarygodna. Ponadto podczas rozmowy policjanci wyczuli od zgłaszającego alkohol. Wykonane badanie potwierdziło, że był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. W związku z niejasnymi okolicznościami rzekomej kradzieży oraz podejrzeniem, że 24-latek mógł prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości, trafił do policyjnego aresztu - dodaje Dorota Krukowska Bubiło.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się, że nie było żadnej kradzieży, on sam jadąc samochodem, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Bojąc się odpowiedzialności za jazdę po alkoholu postanowił zgłosić kradzież. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz za jazdę bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna wyraził skruchę i dobrowolnie poddał się karze. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl