Reklama

Rozbił samochód po pijaku i zgłosił kradzież

Młodzieniec wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, foto: Policja Młodzieniec wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, foto: Policja

24-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego zgłosił na policję kradzież samochodu. Okazało się, że młodzieniec rozbił auto, które miał tylko naprawić i bał się odpowiedzialności za jazdę po alkoholu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie.

W środę dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Renault.

- Do kradzieży miało dojść na posesji w gminie Miączyn należącej do zgłaszającego. Mężczyzna poinformował również, że odnalazł skradziony pojazd porzucony w przydrożnym rowie. W trakcie podjętych czynności mundurowi ujawnili leżący w rowie samochód, obok którego znajdował się również zgłaszający. Jak się okazało mężczyzna nie był właścicielem pojazdu. Użytkował go, ponieważ właścicielka zleciła mu wymianę kilku zepsutych części - informuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji. 

- Młodzieniec kilkakrotnie zmieniał wersję wydarzeń, nie potrafił również logicznie wytłumaczyć skąd pojazd znalazł się na jego posesji i kto nim przyjechał. Przedstawiana przez mężczyznę wersja zdarzenia wydała się policjantom mało wiarygodna. Ponadto podczas rozmowy policjanci wyczuli od zgłaszającego alkohol. Wykonane badanie potwierdziło, że był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. W związku z niejasnymi okolicznościami rzekomej kradzieży oraz podejrzeniem, że 24-latek mógł prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości, trafił do policyjnego aresztu - dodaje Dorota Krukowska Bubiło.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się, że nie było żadnej kradzieży, on sam jadąc samochodem, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Bojąc się odpowiedzialności za jazdę po alkoholu postanowił zgłosić kradzież. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz za jazdę bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna wyraził skruchę i dobrowolnie poddał się karze. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

2 komentarzy

  • briklin
    briklin piątek, 10 listopad 2017 15:04 Link do komentarza

    Beka xD

  • Stefan
    Stefan piątek, 10 listopad 2017 21:35 Link do komentarza

    Zatrważa mnie poziom debilizmu niektórych ludzi ... powinni mu dobrać prawo jazdy bo jest zbyt głupi aby poruszać się po drogach publicznych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us