Logo
Wydrukuj tę stronę

Ofiara czadu w Bełżcu? Nie żyje 69-letni mężczyzna

Nie żyje 69-letni mieszkaniec Bełżca, foto: Policja Nie żyje 69-letni mieszkaniec Bełżca, foto: Policja

Mieszkaniec miejscowości Bełżec zmarł prawdopodobnie w wyniku zaczadzenia. Do zdarzenia doszło dziś nad ranem (24.10). Policjanci i strażacy wyjaśniają okoliczności zdarzenia i przypominają, by nie uszczelniać kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach oraz dokonywać okresowych kontroli instalacji wentylacyjnych i gazowych.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów w miejscowości Bełżec.

Jak informują policjanci, ratownicy odnaleźli mężczyznę w pokoju, gdzie znajdował się piec. Przystąpiono do akcji reanimacyjnej 69-latka, która niestety nie powiodła się. Lekarz stwierdził zgon. Decyzją prokuratora zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji.

Z tego co wiadomo, sąsiadka poczuła zapach dymu i poszła sprawdzić co się dzieje w mieszkaniu obok. Przez zbite okno wydobywał się dym na zewnątrz, gdy weszła do mieszkania zobaczyła mężczyznę leżącego na podłodze. Kobieta pootwierała okna i zadzwoniła po pomoc.

Czad nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny, nie ma smaku ani zapachu. Zagrożenie zatrucia wzrasta w okresie grzewczym i jest szczególnie duże w domach i mieszkaniach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe oraz wentylacyjne są wadliwe lub nieprawidłowo użytkowane.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl