Reklama
Reklama

Małżeństwo z 70-letnim stażem

Państwo Litwińczukowie poznali się 8 września 1947 roku, żyją se sobą już 70 lat, foto: materiał nadesłany Państwo Litwińczukowie poznali się 8 września 1947 roku, żyją se sobą już 70 lat, foto: materiał nadesłany

Od "przypadku" zaczęła się historia Albiny i Jana Litwińczuków. Historia, która trwa od 70 lat. Państwo Litwińczukowie powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w październiku 1947 roku. Zdradzamy ich receptę na tak długie pożycie.

Państwo Litwińczukowie poznali się 8 września 1947 roku. Jak wspominają, w tamtych czasach kawaler chodził do wybranki ze swatem. Tak było i w tym przypadku. 22-letni Jan z Kazimierówki wybrał się ze swatem do Albiny z Malic. Ta powiedziała "nie", więc swat stwierdził, że jest tu jeszcze inna Albina - sierota, którą wychowuje ojczym. Ojczym zgodził się, wódkę wypili i datę ślubu ustalili, a 18-letnia Albina niewiele miała do powiedzenia. Ślub odbył się 27 października tego samego roku.

Po ślubie Litwińczukowie wyjechali do Gdańska. Niestety klimat Pani Albinie nie służył i wrócili do domu rodzinnego Pana Jana w Kazimierówce (gm. Tyszowce). Tam do emerytury prowadzili gospodarstwo rolne. Kilkanaście lat temu przeprowadzili się do Honiatycz (gm. Werbkowice).

Mają troje dzieci, sześcioro wnuków i trzynaścioro prawnucząt. To właśnie jedna z wnuczek opowiedziała nam tą ciekawą historię. Zdradziła też receptę swoich dziadków na długie pożycie małżeńskie.

- Dziadek dobrze nie słyszy, babcia jest bardzo opiekuńcza. Stanowią "fajny" tandem i wspaniale się uzupełniają. Babcia "gada", dziadek milczy i ewentualnie przytakuje. Dziadek opanowany, spokojny, babcia wulkan energii z ogromnym poczuciem humoru - mówi Renata Kawka, wnuczka Państwa Litwińczuków. - To wspaniali, dzielni i oddani rodzinie ludzie. Tak naprawdę to, że mogłam skończyć studia zawdzięczam właśnie im, bo wspomagali mnie finansowo, zawsze wierzyli we mnie i dodawali siły. Zresztą tak było ze wszystkimi wnukami - dodaje.

Państwo Litwińczukowie w 2009 roku otrzymali medal od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Redakcja ezamosc.pl gratuluje Jubilatom oraz życzy wielu kolejnych szczęśliwych lat.

1 komentarz

  • Januszek
    Januszek poniedziałek, 23 październik 2017 22:19 Link do komentarza

    gratuluje, bardzo miło czytać takie informację :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us