Reklama

Przewrócona żaglówka na zalewie w Nieliszu

foto: Policja foto: Policja
Na zalewie w Nieliszu doszło do przewróceniu się żaglówki. Obok dryfował 60-latek. Na pomoc mężczyźnie ruszyli policjanci. Wyciągnęli go z wody i odstawili na brzeg. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 14:30. Policjanci patrolowali zbiornik przy wykorzystaniu policyjnej łodzi. Zlokalizowali miejsce, gdzie doszło do zdarzenia i ruszyli na ratunek.

- Dopływając na miejsce zauważyli przewróconą żaglówkę, obok której dryfował mężczyzna, który trzymając w rękach kapok próbował utrzymać się na wodzie. Policjanci od razu podjęli akcję ratunkową. Dwóch mundurowych wskoczyło do wody i asekurując mężczyznę podpłynęli z nim do łodzi służbowej, a na jej pokład wciągnął mężczyznę trzeci z policyjnych wodniaków. Po chwili na miejsce dopłynęli również strażacy, którzy włączyli się do akcji. Po zapewnieniu bezpieczeństwa mężczyźnie funkcjonariusze podnieśli przewróconą żaglówkę i bezpiecznie przemieścili ją do brzegu - informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Żaglówką pływał 60-latek ze Stalowej Woli. Mężczyzna powiedział policjantom, że przyczyną wywrócenia się żaglówki były to, że łódka wpłynęła na mieliznę, wtedy silne podmuchy wiatru i dość wysokie fale przewróciły ją. 60-latek sam próbował postawić żaglówkę jednak został zniesiony przez prąd. Dodatkowo kapok, w który był ubrany wysunął się z niego.

Mężczyzna był trzeźwy. Nie potrzebował pomocy medycznej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us