Reklama

27. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” [PROGRAM] Wyróżniony

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
27. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” odbędzie się w dniach 26 lutego - 2 marca 2023. W programie: filmy, które na długo pozostają w pamięci, inspirujące spotkania z wybitnymi twórcami i filmoznawcami oraz rekolekcje filmowe dla przedszkolaków, dzieci i dorosłych.

Gośćmi tegorocznego Sacrofilmu będą: Krzysztof Zanussi, aktor Bohdan Beniuk, ks. prof. Marek Lis, o. dr Marek Kotyński oraz przedstawiciele włoskiego festiwalu Popoli e Religioni: Arnaldo Casali i Beata Goleńska. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Andrzej Mulka wraz z zespołem Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Krzysztof Zanussi zaprezentuje w Zamościu najnowszy film zatytułowany LICZBA DOSKONAŁA, w którym powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości. To film o matematyce i o Panu Bogu – zapowiada reżyser – a także opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Seans odbędzie się 2 marca 2023 o godz. 18:00.

W ofercie filmowej tegorocznego Sacrofilmu znalazł się ukraiński dramat wojenny Zazy Buadze zatytułowany MATKA APOSTOŁÓW. To film oparty na prawdziwych wydarzeniach z 2014 roku, ukazujący tragedię matki, poszukującej swojego syna-pilota, którego samolot humanitarny został zestrzelony nad okupowanymi terytoriami Ukrainy. Projekcja filmu 28.02.2023 o godz.18:00.

W ramach Sacrofilmu zostanie zaprezentowany film BOHATER, autorstwa irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. To nagrodzona w Cannes, uniwersalna opowieść o człowieku, który stał się zakładnikiem sądów, w tym wydającego najostrzejsze wyroki trybunału, jakim są media społecznościowe. Seans 27.02.2023 o godz. 18:00. Prelekcję do filmu wygłosi o. dr Marek Kotyński.

W cyklu rekolekcyjnym dla dorosłych, widzowie Sacrofilmu obejrzą film OPIEKUN, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki, staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Na rekolekcje filmowe dla dorosłych zapraszamy w poniedziałek 27 lutego 2023 o godz. 11:00. Prelekcję do filmu wygłosi o. dr Marek Kotyński.

Ważnym wydarzeniem tegorocznego Sacrofilmu będzie projekcja filmu dokumentalnego autorstwa ks. prof. Marka Lisa POROZMAWIAJMY O KOŚCIELE. Po filmie organizatorzy zapraszają na debatę z udziałem zaproszonych gości: ks. prof. Marka Lisa oraz Arnaldo Casali (festiwal Popoli e Religioni Terni).

Sacrofilm dla dzieci to dwa spotkania z cyklu rekolekcji filmowych, które odbędą się 1 marca 2023. Jedno skierowane do przedszkolaków i uczniów klas 1-3 (godz. 10:00), a drugie dla uczniów klas 4-6 (godz. 11:30). Projekcjom filmowym o tematyce religijnej będzie towarzyszyło spotkanie z ks. Andrzejem Mulką oraz wspólne śpiewanie z zespołem Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Bilety | 24 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 18 zł (przy zakupie biletów na min. 3 filmy - dostępne wyłącznie w kasach CKF Stylowy). Na film Porozmawiajmy o kościele oraz rekolekcje filmowe dla przedszkolaków i dla dzieci: wstęp wolny, odbiór bezpłatnych wejściówek w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9. Ilość miejsc ograniczona.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Ks. Bp Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość, prof. Krzysztof Zanussi. Organizatorami 27. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Parafia pw. św. Antoniego w Dyniskach. Wydarzenie współfinansowano ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Gminy Zamość, Gminy Ulhówek, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Galerii Rynek w Tomaszowie Lubelskim, Bosch Service Zabandżała, Rodzinnej Pasieki Liseckich "Dary Pszczół".

Poniżej szczegółowy program festiwalu:

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us