Reklama
Reklama

"Humanoidy Exodus" w BWA [ZDJĘCIA]

foto: Janusz Zimon foto: Janusz Zimon
W BWA Galerii Zamojskiem można oglądać wystawę Bogusława Lustyka "Humanoidy Exodus". Wernisaż odbył się w ostatni piątek, publikujemy zdjęcia z otwarcia.

"Humanoid. Stwór człekopodobny. Rodzi się z mojej wyobraźni, z mroku niepamięci, ciągle na nowo, wciąż inny, bardziej nieokreślony, nierealny. Ale przecież go znam, widziałem, spotykałem wiele razy. Nigdy nie patrzył mi w oczy, nigdy nie zamienił ze mną słowa. Wydawał się być zajęty swoim bytem. Próbuję zgadnąć o czym myśli, gdy przybiera taką czy inną postać. Często wraca do mnie w moich snach, na krótko. Wiem, że był, ale go nie pamiętam. Mroczny, tajemniczy, niesie jakąś informację którą próbuję odczytać … bezskutecznie" - pisze o swoich pracach Lustyk.

Bogusława Lustyk urodził się w 1940 r. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w wydziale malarstwa i grafiki w 1965 r. Uprawia malarstwo, rzeźbę i grafikę użytkową. Miał ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m.in w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Waszyngton, Atlanta, Chicago, Filadelfia, Virginia Beach), w Niemczech, Szwecji, Finlandii, Francji, Australii. Uzyskał 25 nagród za twórczość w dziedzinie plakatu i malarstwa, w tym 8 w konkursach organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski.

Wystaw będzie prezentowana zdjęcia w Zamościu do 26 lutego.

Poniżej zdjęcia z otwarcia wystawy, foto: Janusz Zimon.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us