Reklama

„Krzemień pasiasty" - wystawa

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
Miasto Sandomierz, Miasto Zamość oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej" zapraszają na wyjątkową wystawę pn. „Krzemień pasiasty – sandomierski kamień optymizmu". Wernisaż wystawy odbędzie się 23 listopada, o godz. 11.00 w holu zamojskiego ratusza (II piętro).

Krzemień pasiasty, tuż obok bursztynu, jest jednym z najbardziej charakterystycznych kamieni jubilerskich w Polsce. To właśnie w Sandomierzu w 1972 r. w pracowni Cezarego Łutowicza powstała pierwsza biżuteria z krzemieniem pasiastym. Rok 2022 jest szczególny, gdyż ustanowiony został przez Radę Miasta Sandomierza Rokiem 50-lecia Krzemienia Pasiastego w biżuterii. Dzięki uprzejmości Lokalnej Organizacji Turystycznej „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej" krzemień pasiasty zostanie zaprezentowany w Zamościu. Kuratorką wystawy jest Katarzyna Batko – dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej".

Wystawę będzie można oglądać do 25 stycznia 2023 roku w godzinach pracy Urzędu Miasta Zamość.

Wstęp wolny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us