Reklama
Reklama

Ilustratorzy zjechali na plener do Zwierzyńca

 Tematem tegorocznego pleneru jest twórczość Bolesława Leśmiana, autor: Waldemar Świerzy, materiał nadesłany Tematem tegorocznego pleneru jest twórczość Bolesława Leśmiana, autor: Waldemar Świerzy, materiał nadesłany

W Zwierzyńcu rozpoczął się XXXIII Międzynarodowy Plener Ilustratorów. To impreza wyjątkowa, z ponad 30-letnią tradycją. Tematem tegorocznego pleneru jest twórczość Bolesława Leśmiana.

Wydarzenie organizuje Biuro Wystaw Arystycznych Galeria Zamojska. Rok 2017 w Zamościu został ogłoszony rokiem Bolesława Leśmiana - w związku z rocznicami: 140 urodzin i 80  śmierci tego znakomitego poety, który przez kilkanaście lat mieszkał i tworzył w Zamościu.

Bolesław Leśmian (1877 -1937), to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych poetów  I połowy XX w. Stworzył swój własny styl, który wyrastał z estetyki i filozofii Młodej Polski, a realizował się w połączeniu z ludowością, symbolizmem, fantastyką. Do najbardziej znanych jego dzieł należą: „Sad rozstajny”, „Łąka”, „Napój cienisty, „Dziejba leśna” oraz tomy baśni arabskich dla dzieci „Klechdy sezamowe”, „Przygody Sindbada Żeglarza”.

Uczestnikami pleneru będą artyści ilustratorzy z Polski i Ukrainy; Jarosława Galkun, Joanna Hrk, Mikołaj Kamler, Zbigniew Kołaczek, Dariusz Łukasik, Cezary Marasiński, Zuzanna Orlińska, Bogusław Orliński , Dariusz Piekut, Piotr Rychel, Agnieszka Rzeźniak, Jerzy Tyburski, Magdalena Wosik, Magdalena Żmijowska.

Plener potrwa do 25 sierpnia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us