ZDK zaprasza na podsumowanie Zamojskiego Lata Teatralnego

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zamojski Dom Kultury zaprasza na Podsumowanie 47 Zamojskiego Lata Teatralnego. W programie koncert teatralny "Trzecioligowy Życia Król" oraz ogłoszenie wyniku plebiscytu na najlepszy spektakl festiwalu.

"Przesłaniem programowym tegorocznego Zamojskiego Lata Teatralnego były METAFORY I POZORY. Mamy nadzieję, że zauważyliście to, mili Widzowie. Jeśli nie, jest okazja by przypomnieć sobie dziesiątkę przedstawień. Przy okazji można zrobić wśród znajomych i rodziny zakłady bukmacherskie na laureata Buławy Hetmańskiej. Trochę pozorów i metafor jeszcze zostało, dlatego zapraszamy 01 października 2022 r. na podsumowanie 47 Zamojskiego Lata Teatralnego. Tradycyjnie jesienne i jak zwykle muzyczne." - zapraszają organizatorzy. 

Program:
godz. 18.00 "Trzecioligowy Życia Król" koncert teatralny
ogłoszenie wyniku plebiscytu publiczności
godz. 19.40 przyjazne spotkanie towarzyskie z poczęstunkiem w sali klubowej

Zaproszenia do odebrania w Sekretariacie ZDK w godz. 7.30-15.30.

TRZECIOLIGOWY ŻYCIA KRÓL to opowieść o dojrzałym mężczyźnie, muzyku i aktorze w jednej osobie, bywalcu rockowych festiwali i znakomitym wodzireju, który znalazł się na ostrym wirażu swojego życia. Główny bohater, w którego wciela się Tomasz Mars, niegdyś marzący o wielkiej karierze gwiazdy rocka, dziś wegetuje w trzeciej lidze, prowadząc imprezy dla bogatych firm. W poczuciu przegranego życia i utraconego czasu rusza w kolejną trasę, aby rozprawić się ze swoim rock and rollowym życiem, karierą estradową, z wódką, z kobietami, z przemijaniem. Po drodze spotyka tajemniczą kobietę: Dżinę Kokainę (Mirosława Żak), która wciąga go do świata kolorowych wizji, nie do końca realnych zdarzeń.

W 21 piosenkach, ułożonych w fabularną całość Tomasz Mars i Mirosława Żak prezentują przekornie zabawne, nieco cyrkowo-groteskowe sceniczne show, tworzące muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką. Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy. W jeden weekend – impreza firmowa za gruby szmal, a potem koncert w piwnicznym klubie za dwie stówki. W tle nieubłagany upływ minut, strach przed przemijaniem. Odliczanie do nieuchronnego końca, marzenie o czymś prawdziwym, na serio. Pogoń za prawdziwą miłością, prawdziwą sztuką, zamiast codzienności wypełnionej plastikowym blichtrem dla pijanych biznesmenów.

W tej muzycznej podróży usłyszymy bardzo zróżnicowany stylistycznie materiał muzyczny. Energetyczny rock and roll, disco, punk, a wszystko w rytm pełnych ironii, humoru i poezji tekstów, napisanych specjalnie do tego programu przez Michała Chludzińskiego. Obok piosenek oryginalnych usłyszymy też covery polskich kapel rockowych.

Wykonawcy: Tomasz Mars, Mirosława Żak
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj
Teksty piosenek: Michał Chludziński
Kostiumy: Elżbieta Rokita
Kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka
Produkcja: Anna Owczarek

Zespół muzyczny:
Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano, wokal),
Michał Sosna (saksofony, melodyka, wokal),
Damian Drzymała / Tomasz Mańkowski (perkusja, klawisz, wokal),
Marek Henryk Mars / Bartłomiej Stuchlik (kontrabas, bas, wokal)

Czas trwania: 90 min
Spektakl dla widzów dorosłych (uprzedzamy, że w przedstawieniu używane są wulgaryzmy i pojawiają się głośne efekty dźwiękowe)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us