Reklama
Reklama

Koncertowe podziękowanie

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
17 sierpnia Rynek Wielki w Zamościu będzie miejscem niezwykłego wydarzenia muzycznego. Na scenie wystąpią artyści z Niemiec, Polski i Ukrainy, aby w czasie trudnego dla wszystkich wojennego czasu przypomnieć o pojednaniu między narodami. Początek koncertu zaplanowano na godz. 19:00.

"Przesłanką do zorganizowania koncertu muzyki poważnej były wydarzenia z przełomu lutego i marca br. Wówczas to pracownicy ambasady Niemiec w Kijowie przez kilka tygodni korzystali z gościny zamojskiego magistratu i w bezpiecznych warunkach mogli wykonywać swoje codzienne obowiązki. Pani ambasador Anka Feldhusen wraz z personelem niemieckiej placówki dyplomatycznej zapragnęli muzycznie podziękować władzom miasta i mieszkańcom za serdeczne przyjęcie." - informuje zespół prasowy zamojskiego magistratu. 

Na scenie usłyszymy m.in. członków kwartetu Karola Szymanowskiego. Prowadzić ich będzie Agata Szymczewska – zwyciężczyni XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

"Muzycy uczestniczący w koncercie są związani z Krzyżową na Dolnym Śląsku – miejscem pojednania polsko-niemieckiego oraz centrum antyhitlerowskiego oporu podczas drugiej wojny światowej, zwanego Kręgiem z Krzyżowej. Ideami, które do dziś krzewi ośrodek w Krzyżowej są odpowiedzialność, wspólnota i odwaga. Msza pojednania listopadzie 1989 roku w obecności kanclerza Helmuta Kohla i premiera Tadeusza Mazowieckiego nasyciła to miejsce dodatkowymi konotacjami porozumienia pomimo różnic i trudnej przeszłości." - czytamy w opisie wydarzenia. 

Koncert zaplanowany na godz. 19:00 zwieńczy cykl spotkań młodzieży polskiej i niemieckiej. W ciągu dnia młodzi artyści spotkają się z młodzieżą z Zamościa, aby wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat odpowiedzialności, wspólnoty i odwagi.

Kolejnym skutkiem wizyty ambasady niemieckiej w Zamościu będzie przyszłoroczna wymiana młodzieży z Polski i Niemiec. Będzie ona miała miejsce w kompleksie pałacowym w Krzyżowej. "W ten sposób nowe pokolenie będzie tworzyło więzi ze swoimi rówieśnikami z innych krajów i odnajdą wspólne wartości, które jednoczą ludzi w całej Europie." - informuje zespół prasowy UM Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us