Reklama
Reklama

"ROZTOCZE 2022" - ogólnopolski plener fotograficzny Wyróżniony

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
W dniach 6 – 10 lipca, w Krynicach odbędzie się II Ogólnopolski Plener Fotograficzny „ROZTOCZE 2022”. Wezmą w nim udział artyści i członkowie nadzwyczajni Fotoklubu RP, także z tytułami EFIAP i AFIAP, nadanymi przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. W sumie około 40 osób z całej Polski.

Plener odbędzie się na terenach Roztocza Środkowego i Południowego. Ma na celu stworzenie cyklu fotografii przedstawiających Roztocze i jego parki krajobrazowe, ukazanie piękna roztoczańskich krajobrazów, flory i fauny, architektury, wymianę doświadczeń twórczych i warsztatowych, integrację środowiska artystycznego i miłośników Roztocza poprzez wspólne działania. Wydarzenie ma również zwiększyć świadomość o bogactwie historycznym i kulturowym regionu wśród mieszkańców oraz turystów, a także popularyzację mniej znanych miejsc Roztocza.

W trakcie otwartych spotkań z mieszkańcami gminy uczestnicy pleneru zaprezentują swoje prace i wystawy. Ponad 100 zdjęć powstałych na plenerze „ROZTOCZE – 2021” organizatorzy przekażą władzom gminy Krynice, zdjęcia te mogą być wykorzystane nieodpłatnie do promocji gminy i Roztocza.

Podczas pleneru powstanie kilka tysięcy zdjęć, które zostaną wykorzystane przez autorów w ich projektach artystycznych i będą prezentowane na konkursach i wystawach w kraju i zagranicą. Po zakończeniu pleneru (od października 2022) odbędzie się cykl wystaw poplenerowych, na których zostaną pokazane zdjęcia powstałe na plenerze, wydrukowany zostanie katalog wystawy. Wystawa będzie prezentowana w ośrodkach kultury na terenie województwa lubelskiego oraz w Galerii Fotoklubu RP w Warszawie i innych miastach.

Organizatorami II OPF „ROZTOCZE – 2022” jest Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w Warszawie oraz Urząd Gminy Krynice. Partnerami II Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego „ROZTOCZE – 2022” jest: Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj życie” oraz Wójt Gminy Krynice, Zamojski Dom Kultury w Zamościu, Zamojska Grupa Fotograficzna GT, Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach, Zarząd Spółki Budy Archipelag Roztocze i Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie.

Patronatem medialnym plener objęli: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Zamojski Kwartalnik Kulturalny, Lubelskie-info, Roztocze-net, Zamość on-line, Życie Zamościa, ezamość, Skafander Gazeta Akademicka, TVK Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us