Reklama
Reklama

„Złoty Dyplom” w Tykocinie dla chóru „Ale Cantare”

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Żeński Zespół Wokalny „Ale Cantare” z Gminy Zamość był najlepszy, zdobywając I miejsce w kategorii „chórów jednorodnych” na V Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”, który odbył się 11 czerwca w Tykocinie (woj. podlaskie). Chórzystki z Zamojszczyzny pod dyrekcją Barbary Rabiegi odebrały więc zasłużony „Złoty Dyplom” i nagrodę finansową w wysokości 700 zł. To większy sukces niż podczas ubiegłorocznej edycji tego konkursu, kiedy to „Ale Cantare” zdobyło I miejsce i „Srebrny Dyplom” w kategorii „chórów kameralnych”. W tym roku Grand Prix nie przyznano.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie. Uczestniczyło w nich 20 chórów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Starachowic. Konkurs podzielono na 7 kategorii. Zespół „Ale Cantare” wystąpił w kategorii chórów jednorodnych.

Jury w składzie: prof. dr hab. Grzegorz Oliwa (przewodniczący jury), prof. dr hab. Anna Olszewska, dr hab. Małgorzata Podzielny oceniało m.in. kulturę brzmienia, interpretację, dobór repertuaru czy ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii chórów jednorodnych formacja „Ale Cantare” z Płoskiego w Gminie Zamość okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając 91 pkt. Panie świetnie wykonały następujące utwory: Julio Dominquez - „Lux fulgebit” oraz „Laudate Dominum”, Asins Arbo – „Ave Maria”, Carl-Aage Eliasson – „Kyrie”.

Podczas wydarzenia chętne osoby z poszczególnych chórów oraz dyrygenci mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach. O godz. 18.00 odprawiono Mszę św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, po której odczytano werdykt Jury i uroczyście wręczono dyplomy nagrody. Koncert Laureatów zakończył tegoroczną rywalizację chórów w Tykocinie.

Organizatorem głównym dorocznego przedsięwzięcia jest Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM w Łomży. Patronat Honorowy nad Konkursem sprawował J.E. ks. dr Janusz Stepnowski - Biskup Łomżyński. Zespół „Ale Cantare” z Płoskiego funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us