Reklama
Reklama

Wojciech Nawrocki na Zamojskich Spotkaniach z Fotografią

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Zamojski Dom Kultury, Centrum „Synagoga Fundacji Ochrony” Dziedzictwa Żydowskiego i II Liceum Ogólnokształcące zapraszają na XLI Zamojskie Spotkanie z Fotografią, które tym razem odbędą się w czwartek 26 maja 2022 roku. W programie spotkanie z Wojciechem Nawrockim.

Godzina 10.00 II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu (spotkanie z młodzieżą szkolną) i otwarcie wystawy pt. ANTARKTYKA OBRAZY Z DNA KOŃCA ŚWIATA
Godzina 16.30 Centrum „Synagoga Fundacji Ochrony” Dziedzictwa (ul. Pereca 14): spotkanie z autorem. Pokaz niezwykłych fotografii.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fotografią, przyrodą, podróżami i chcących spotkać się z autorem.

WOJCIECH NAWROCKI ur. 26 lipca 1980 roku w Poznaniu. Z wykształcenia: mgr inż. ochrony środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz inżynier kierunku Międzynarodowy Rozwój i Innowacja Obszarów Wiejskich Uniwersytetu Rolniczego w Dronten w Holandii.
Z zawodu: członek zarządu i współwłaściciel firmy konsultingowej METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o., świadczącej usługi pozyskiwania dofinansowań dla przedsięwzięć mających na celu ochronę środowiska. Współwłaściciel i zarządzający firmami z grupy kapitałowej METROPOLIS Energia, inwestującej w odnawialne źródła energii.
Z pasji: fotograf, przyrodnik, podróżnik, płetwonurek, publicysta, prelegent.
Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Początkowo podróżował i nurkował dla przygody, a obecnie robi to przede wszystkim dla obrazu. Płetwonurek z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, posiadający na koncie tysiące zanurzeń w akwenach na całym świecie i uprawnienia do głębokiego nurkowania technicznego (TecDeep oraz TecTrimixDiver PADI DSAT). Swoje doświadczenie przyrodnika, podróżnika i płetwonurka łączy i wykorzystuje obecnie w fotografii, którą następnie dzieli się ze światem jako publicysta, autor artykułów oraz prelegent licznych spotkań autorskich i wystąpień na festiwalach fotograficznych i podróżniczych.
Zajmuje się fotografią przyrodniczą i podwodną, uwieczniając na niej przede wszystkim świat dzikich zwierząt, krajobrazy, formy, impresje oraz abstrakcje. Specjalizuje się w niewygodnej i wymagającej fotografii przyrodniczej, realizowanej w trudnych warunkach środowiskowych – na bagnach, mokradłach, rozlewiskach, torfowiskach, w górach oraz pod wodą – w jeziorach i rzekach, morzach i oceanach; w tym wodach o ekstremalnie niskich lub wręcz ujemnych temperaturach, takich jak te, które panują w Antarktyce, gdzie zrealizował swój najnowszy projekt fotograficzny pt.: „Antarktyka. Obrazy z dna końca świata”.
Jego fotografie zdobiły wiele wystaw, w tym wystaw pokonkursowych oraz były publikowane w czasopismach, magazynach, folderach, kalendarzach, materiałach promocyjnych, na portalach internetowych i emitowane na wielkoformatowych telebimach.
Wyróżniony i nagrodzony w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.
Podnosi fotografię przyrody do rangi sztuki, poprzez genialne kompozycje oraz estetyczne i artystyczne kadry, które nie tylko zwracają uwagę na piękno i subtelność otaczającej nas przyrody, ale również na potrzebę jej ochrony.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us