ZDK zaprasza recytatorów na konkurs

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury zachęca po raz 25 do zaprezentowania swoich recytatorskich umiejętności w Jesiennym Konkursie Recytatorskim. Przegląd powiatowy odbędzie się 15 listopada o godz. 10:00 w ZDK. - Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, szkół średnich, studentów i wszystkich dorosłych miłośników recytacji - zachęcają organizatorzy.

"Recytatorze lub recytatorko w tym roku przy wyborze jednego tekstu, nie zapomnij o humorze, ponieważ tegoroczne hasło brzmi: „Śmiechem- żartem”. Idąc za myślą organizatorów: ”Podczas kolejnych zmagań konkursowych znacznie częściej słyszymy utwory o tematyce smutnej, czasem tragicznej, naznaczonej cierpieniem i traumą, niż teksty pogodne, skrzące się dowcipem, aluzyjne, niejednoznaczne, zmuszające do samodzielnego myślenia. Paradoksalnie, sami siebie postrzegamy jako ludzi o dużym poczuciu humoru. Trudno zatem zrozumieć, co decyduje o tym, że częściej wybór pada na tzw. utwory poważne. Może intuicja podpowiada, że łatwiej jest słuchaczy wzruszyć niż rozśmieszyć?” - czytamy w komunikacie. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 listopada. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania na www.zdk.zamosc.pl.

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us