„Przyszłość jest z miedzi” - mobilna wystawa w Zamościu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

KGHM Polska Miedź S.A. zaprasza na wystawę pn. „Przyszłość jest z miedzi”. Mobilna ekspozycja prezentowana będzie 2 października na Rynku Wielkim w Zamościu.

To multimedialna wystawa o charakterze edukacyjnym - o przeszłości i przyszłości Polskiej Miedzi - skierowana do każdej kategorii wiekowej, prezentująca ciekawostki związane z wydobyciem kruszców w Polsce, pracą górników w kopalniach, znaczeniem miedzi w przemyśle i współczesnej technologii oraz perspektywami z nią związanymi. Zwiedzający będą mogli poznać m.in. współczesne i historyczne narzędzia górnicze, zobaczyć jak wygląda kopalnia przy pomocy filmu 270 stopni pokazującego przejazd przez kopalnie miedzi oraz soli.

Zwiedzający mobilną wystawę zobaczą filmy na temat kopalni, hut czy zakładów wzbogacania rud w Zagłębiu Miedziowym. Atrakcją będą imitacje sztabek srebra, złota i granulat miedzi. Eksponaty będzie można dotknąć i sprawdzić, ile ważą. Nie zabraknie ciekawostek o czerwonym metalu i innych surowcach. Możemy zdradzić, że widzowie dowiedzą się m.in., co ma wspólnego miedziana anoda z dzwonem Zygmunta w Katedrze na Wawelu.

Mobilna wystawa będzie również opowiadać o historii odkrycia miedzi w Polsce, ale też informować w przyjaznej formie o ciągu technologicznym i systemach tworzenia wyrobisk. Na zwiedzających, zarówno tych starszych jak i młodszych, będzie m.in. czekał infokiosk z grami i ciekawostkami o miedzi.

Planowane godziny otwarcia wystawy dla zwiedzających to 9:00-19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us