Reklama

9. „Spotkania z historią” w Zamościu Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

9. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” w tym roku odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia 2021 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz na Rynku Wielkim w Zamościu. W programie zaplanowano projekcje najciekawszych i najnowszych produkcji dokumentalnych o tematyce historycznej, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, lekcję mistrzowską, wystawy muzealne i fotograficzne, kiermasz książek, pokazy historyczne oraz koncerty: polskiej muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu oraz gali finałowej, którego gwiazdą będzie Józef Skrzek.

W konkursie festiwalowym pokazywane są filmy dokumentalne, reportaże filmowe oraz animacje, prezentujące intrygujące tematy historyczne, ciekawe wydarzenia i nieprzeciętnych ludzi, którzy dla ogółu pozostają bezimienni, a jednak zapisali w historii swoją kartę. Spośród prawie 50 tytułów nadesłanych na 9. edycję festiwalu, wybranych zostało 13, które powalczą o statuetkę „Zamość – Perła Renesansu”, nagrody finansowe oraz Nagrodę Publiczności.

9. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego to także pokazy przedpremierowe, pozakonkursowe filmowe niespodzianki, spotkania z twórcami i świadkami historii oraz wiele wydarzeń towarzyszących, których tematem będzie podróż w głąb dziejów.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. "Spotkania z historią" to przedsięwzięcie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego. Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Szczegółowe informacje, program festiwalu : www.zamoscfilmfestival.pl

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us