Reklama
Reklama

Warsztaty dla e-nergicznych czytelników Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany
Książnica Zamojska zaprasza osoby 50+ i niepełnosprawne na cykl bezpłatnych warsztatów w ramach projektu „E-nergiczny czytelnik”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w następujących zajęciach:

1. Warsztat z obsługi czytników e-booków
Zajęcia przeznaczone dla osób chcących korzystać z książek elektronicznych dostępnych w bibliotece. W ramach realizacji projektu zostaną zakupione także czytniki e-booków, co pozwoli wprowadzić do oferty biblioteki usługę wypożyczenia tych urządzeń.

2. Warsztat z bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram
Na szkoleniu zostaną omówione najważniejsze zasady, które obowiązują przy tworzeniu i prowadzeniu treści w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się jak przy pomocy social mediów korzystać z oferty kulturalnej i ją promować. Poznają pozytywne i negatywne przykłady i praktyczne porady, specjalnie dopasowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

3. Warsztat z obsługi najbardziej popularnych komunikatorów m.in. Whatsapp, Messenger, Google Duo, Google Maps
Na zajęciach uczestnicy nauczą się korzystać z najbardziej potrzebnych i ułatwiających dostęp do kultury narzędzi internetowych. Dowiedzą się m. in. jak zakładać i obsługiwać pocztę Gmail oraz komunikować się online.

4. Warsztat "Kultura na wyciągnięcie ręki”
Zajęcia z wykorzystaniem tabletów i smartfonów, pokazujące jak dotrzeć do oferty kulturalnej dostępnej online. W czasie szkolenia uczestnicy poznają przydatne aplikacje i nauczą się korzystać z bibliotek cyfrowych, wirtualnych galerii czy muzeów.

Czas trwania każdego warsztatu: 2,5 godz.
Projekt ma na celu poszerzenie kompetencji cyfrowych osób 50+ i niepełnosprawnych oraz zachęcenie ich do aktywniejszego korzystania z oferty kulturalnej dostępnej online. Partnerem w realizacji zadania jest Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20, pok. 12). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej biblioteki oraz na miejscu. Szczegółowe informacje tel. 84 627 11 54 w. 21 lub 31, mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us