Logo
Wydrukuj tę stronę

Teatralny mural w Zamościu Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Na osiedlu Orzeszkowej przy ulicy Ciepłej powstał mural Zamojskiego Lata Teatralnego. Teatr łączy to co od zawsze jest sobie przeciwstawne: kulturę i naturę. Postać kobieca jest reprezentantką twórczości człowieka, czyli kultury. Prawa strona pochłonięta w roślinności symbolizuje twórczość natury. Na styku tych dwóch powstaje widowisko. Aktor i widz, którzy nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Tym właśnie jest teatr – momentem, zdarzeniem, zderzeniem.

Mural powstał na tylnej ścianie osiedlowych garaży, łącznie liczy 30m długości i 3m wysokości. Mural tworzyło czterech plastyków: Diana Maciąg, Iwona Oleszczuk, Łukasz Zawiślak, Dariusz Łukasik. Prace trwały 5 tygodni.

Zamojskie Lato Teatralne od wielu lat, nawet już 45-ciu jest nieodłącznym elementem letniego Zamościa. Od dawna wniknęło w tkankę miejską stąd też pomysł na właśnie taką formę jak mural.

Zapraszamy do spacerowania ulicą Ciepłą!


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl