Reklama

Rozpoczęły się zamojskie "Spotkania z historią" Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

14 najnowszych filmów dokumentalnych o tematyce historycznej walczy o statuetkę „Zamość Perła Renesansu” podczas 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”(20-22.08.2020). W czasie 3 dniowego wydarzenia widzowie zobaczą filmy wybitnych twórców filmowych, specjalizujących się w dokumencie historycznym.

Konkursowym projekcjom filmowym, odbywającym się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu towarzyszą spotkania z twórcami. Filmy ocenia jury w składzie: Paweł Woldan, Stanisław Królak, Leszek Wiśniewski. Na najlepszy film „Spotkań z historią” mogą głosować widzowie. Organizatorzy zapraszają festiwalową publiczność do udziału w plebiscycie, który wyłoni laureata Nagrody Publiczności. Gośćmi tegorocznej edycji „Spotykań z historią” są: Maria Dłużewska, Maria Pisarek, Adam Kraśnicki, Bogusława Stanowska-Cichoń, Sławomir Koehler, Damian Lu Wenta, Zdzisław Cozac, Małgorzata Rodowicz, Joanna Zając, Marek Zając, Mirosław Krzyszkowski, Rafał Geremek, Kamil Niesłony, Maciej Marmola, Magdalena i Rafał Kołodziejczykowie, Joanna Polak, Wojciech Kalwat i Grzegorz Gajewski. W finale – 22 sierpnia 2020 – gala festiwalowa, rozdanie nagród oraz koncert Łukasza Jemioły. Wydarzeniom kinowym 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego towarzyszą: wystawy muzealne i fotograficzne, koncert, Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej oraz pokazy historyczne.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. "Spotkania z historią" to wydarzenie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.

Organizatorami 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A.

Szczegółowe informacje: www.zamoscfilmfestival.pl

 

3 komentarzy

 • wow
  wow piątek, 21 sierpień 2020 20:46 Link do komentarza

  to dlatego przyjechało tvp Lublin do Zamościa? dzisiaj tez cos nagrywali czy tylko w sobotę będą

 • ciekawy
  ciekawy sobota, 22 sierpień 2020 11:24 Link do komentarza

  a co to za zawody piłkarskie dzisiaj za Rotundą? i dlaczego wejscie na zamojski zalew jest zamknięte? nie mozna się kąpać w zalewie?

 • ech telewizja :P
  ech telewizja :P sobota, 22 sierpień 2020 11:54 Link do komentarza

  oni czasem nie nagrywali tego wczoraj a dzisiaj tylko udają że leci to na żywo? byłem na rynku i nie widziałem tych foteli na rynku co są w tvp3

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us