Reklama

"L’Estrada" na Rynku Wielkim w Zamościu Wyróżniony

 fot. z archiwum Teatru fot. z archiwum Teatru

Przed nami kolejny spektakl Zamojskiego Lata Teatralnego. "L’Estradę" wystawi Teatr Na Walizkach z Wrocławia. Spektakl rozpocznie się o 18:00 w najbliższą środę (12.08), przed schodami zamojskiego Ratusza. Potrwa 50 minut.

"Spektakl jest symbolicznym ukłonem w kierunku wielkiego reżysera, którego twórczość korzeniami sięgała cyrku i teatru ulicznego. Tytuł nawiązuje do klasyki światowego kina, filmu Federico Felliniego "La Strada". L'Estrada jest bezpośrednim jak i alegorycznym odniesieniem charakteryzującym miejsce, w którym dzieje się tytułowa estrada czyli na ulicy. L'Estrada to niebanalna kompilacja etiud estradowych wkomponowanych w pejzaż ulicy. Podczas spektaklu pojawią się postacie rodem z variette, tv show, cyrku osobliwości oraz z pobliskiego sklepu. Pojawi się połykacz balonów, magik, mim, który nic nie powie (choćby go nawet przypiekać ogniem). Będą także ostre latające noże, połykanie tępych mieczy oraz fakir połykający ogień." - czytamy w opisie spektaklu.

występują: Anna Jędrzejczak, Marcin Kosiek, Michał Kucharski, Łukasz Jędrzejczak
scenariusz: Łukasz Jędrzejczak
reżyseria: Anna Jędrzejczak, Łukasz Jędrzejczak
choreografia: Hubert Żórawski
kostiumy, scenografia : Anna Jędrzejczak

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us