Reklama

Spotkanie z Mieczysławem Cybulskim w Książnicy Zamojskiej

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Cybulskim - fotografem, założycielem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Jest również założycielem (1990) i Prezesem Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 18:00, w Książnicy Zamojskiej.

Mieczysław Cybulski urodził się w 1933 roku w Oktawinie a działalność fotograficzną rozpoczął w roku 1953 w Polskim Towarzystwie Fotograficznym w Warszawie. Był uczniem artystów fotografików i teoretyków sztuki fotograficznej: Mariana Szulca, Witolda Dederki, Jana Sunderlanda, Zbigniewa Dłubaka. W roku 1970 r. otrzymał dyplom wyższego wykształcenia w dziedzinie filmu i fotografii. Jest operatorem filmowym, fotografikiem i rzeczoznawcą do spraw fotografii, powołanym przez Ministra Kultury i Sztuki.

Był organizatorem różnych form szkolenia fotograficznego m.in. Studium Form Fotograficznych, Wyższego Studium Fotografii MKiSz Foto-interpretacje. Był założycielem grupy twórczej „FAKT”, autorem znanych działań i akcji poza galeryjnych m.in. „Polskie dziewczyny”, „Portret dla Ewy”, „Spojrzenie dziecka”, „Koncerty”, „Odkrywanie”, „Portret Warszawiaków”, „Jeden dzień Warszawy”, „Portret Warszawianki”, „Fotografia dla Przyszłości”, „Jeden dzień z życia Warszawy”, „Portret Rodzinny Warszawiaków” i inne.

Brał udział w wielu wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Ma również na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych m.in.: „Barwografia l”, „Zbliżenia”, „Barwa i obraz”, „Perspektywa widzenia”, „Warszawki Wrzesień”, „Plamy błękitu cz. l”. Był także autorem wystaw fotograficznych na zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych eksponowanych w wielu krajach świata.

Jego prace znajdują się zbiorach muzealnych w kraju, za granicą.

Był inicjatorem powołania przez Ministra Kultury i Sztuki Wyższego Studium Fotografii, którego ukończenie zostało uznane za wyższe wykształcenie w dziedzinie fotografii po raz pierwszy w Polsce. Był i jest nadal wykładowcą na kursach kwalifikacyjnych, Studium Form Fotograficznych i Wyższym Studium Fotografii i Obrazowania. Od kilkunastu lat jest Jurorem konkursów fotograficznych zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Za działalność twórczą, pedagogiczną i organizacyjną otrzymał wyróżnienia i odznaczenia państwowe.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us