"Wiśniowy sad" w parku miejskim Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W środę (22 lipca), w Parku Miejskim odbędzie się drugi spektakl 45 Zamojskiego Lata Teatralnego. "Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa wyreżyserował zamościanin Mateusz Tymura. Trzygodzinny spektakl Teatru Latarnia rozpocznie się o godzinie 20:00.

- „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa to opowieść o przemijaniu, która w naszej interpretacji stanie się pretekstem do podglądania ludzi w konfrontacji ze stratą. Wycięcie sadu, sprzedanego za długi, to nie tylko unicestwienie realnych drzew, ale i wykorzenienie ludzkiej tożsamości, przymus emigracji zewnętrznej i wewnętrznej. Dla niektórych to koniec świata, dla innych nowy początek. W naszej interpretacji ostatniego (1903 r.) utworu dramatycznego Czechowa skupiamy się na treściach ponadczasowych i uniwersalnych, zawartych w tekście, czyli na jednostce, na indywidualnym przeżywaniu utraty. Jakich nowobogackich kupców – Łopachinów, mamy dzisiaj; kto jak Firs zostałby w majątku do końca swoich dni; gdzie w końcu są dzisiejsi Raniewscy, żyjący przeszłością nie bacząc na teraźniejszość, która rządzi się zupełnie innymi prawami niż czasy słodkiego dzieciństwa. Odpowiedź na te pytania należy do widza. Zamiast wyrokować skupiamy się na opowiedzeniu historii skonstruowanej przez Czechowa ponad sto lat temu, a która nabiera nowego kontekstu wystawiana w zmieniającej się Polsce - wyjaśnia reżyser Mateusz Tymura.

Spektakl Teatru Latarnia „Wiśniowy sad” powstał we współpracy z Białostockim Teatrem Lalek (i z gościnnym udziałem aktorów BTL).

Wejście na spektakl od ul. Królowej Jadwigi. Zamojski Dom Kultury zaznacza, że nie maj już miejsc na siedzące miejsca.

Przypominamy, że w Galerii Hotelu Arte czynna jest wystawa fotograficzna towarzysząca 45 ZLT pt. "Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego".

Media

1 komentarz

  • AW
    AW wtorek, 21 lipiec 2020 18:29 Link do komentarza

    To już nie ma epidemii ? Można hulać ? Może jakiś filmik, np. z dachu ratusza z tej okazji.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us