Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamoyski w BWA

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę ilustracji zatytułowaną "Jan Zamoyski Hetman Wielki Koronny i Jego Dzieło".

Wystawa towarzyszy obchodom 440 rocznicy założenia Zamościa. Czynna będzie od 10 lipca do końca sierpnia.

W roku 2005 minęło 400 lat od chwili śmierci Jana Zamoyskiego. Rok ten został także ogłoszony „Rokiem Zamościa” . Dla uczczenia tak ważnej dla naszego miasta rocznicy, Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska w 2004 roku zorganizowała XX edycję Pleneru Ilustratorów pod hasłem „Jan Zamoyski – Hetman Wielki Koronny i Jego Dzieło”.

Wśród uczestników z różnych ośrodków w kraju znaleźli się także twórcy z Zamościa oraz Łucka na Ukrainie. Dzięki udziałowi artystów ukraińskich plener stał się imprezą miedzynarodową. Pierwsza edycja wystawy poplenerowej miała miejsce w Muzeum Wołyńskim w Łucku na Ukrainie. Kolejny pokaz wystawy odbył się w salach wystawowych BWA-Galerii Zamojskiej we wrześniu 2005 roku.

Na wystawie prezentowanej obecnie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt prac 19 artystów m.in. Janusza Stannego, Zdzisława Witwickiego, Andrzeja Heidricha, Franciszka Maśluszczaka, Jolanty Marcolli, Marka Terleckiego, Jerzego Tyburskiego, Dariusza Łukasika, Jacka i Stanisława Pasiecznych, Marka Rzeźniaka i Agnieszki Harczuk oraz artystów z Ukrainy - Wołodymyra Marczuka, Leonida Chwedczuka, Jarosławy Halkun i Aleksandra Jenia.

A.Heidrich.Dla upamiętnienia wielkiego Polaka -fot.Janusz Zimon.jpg M.Terlecki- fot.Janusz Zimon.jpg M.Terlecki.Z cyklu Łuki triumfalne Zamoscia,  fot.Janusz Zimon.jpg

Z.Kołaczek.Zabawy malego Jana. fot.Janusz Zimon.jpg

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl