Wystawa poprzedzająca Zamojskie Lato Teatralne

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną poprzedzającą Zamojskie Lato Teatralne. Ekspozycja "Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego" prezentowana jest w Galerii w Ratuszu.

Wystawa Stanisława Orłowskiego jest zaproszeniem na 45 Zamojskie Lato Teatralne, którego inaugurację wyprzedza o tydzień. Tegoroczna edycja festiwalu będzie inna niż zwykle, bo z powodu pandemii wiele się zmieniło. Organizatorzy mają nadzieję, że zaplanowane spektakle uda się zaprezentować. 45 ZLT rozpocznie się 15 lipca, a ostatni spektakl odbędzie się 12 września 2020.

45 Zamojskie Lato Teatralne w tym roku rozpoczęło się od wydarzeń towarzyszących; wirtualną wystawę plakatów wyróżnionych w Konkursie na Plakat 45 ZLT można oglądać od 22 maja na stronach Zamojskiego Domu Kultury i Zamojskiego Lata Teatralnego oraz na fb ZDK.

Od 16 czerwca prezentowana jest wystawa "Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego". Ekspozycję można oglądać w Galerii Fotografii Ratusz do 9 lipca 2020.

Inspiracją wystawy jest 45 Zamojskie Lato Teatralne i 440. rocznica wydania aktu lokacyjnego Zamościa. Stanisław Orłowski wybrał ze swojego przebogatego zbioru kilka zdjęć współczesnego Zamościa oraz kilkanaście ujęć spektakli Zamojskiego Lata Teatralnego, często wpisanych w tkankę miasta.

Stanisław Orłowski był prezesem ZTF przez 51 lat, od założenia w 1961 do 2012 roku, a Galerią zajmował się przez 24 lata - od jej powstania w 1988 do roku 2012. Zamościanin z urodzenia, zamieszkania i umiłowania. Całe zawodowe życie poświęcił zabytkom Zamościa, pracując m.in. w Pracowniach Konserwacji Zabytków. Przez wiele lat był także aktywnym działaczem towarzystw krajoznawczo – turystycznych. No i fotografuje; zajmuje Stanisława Orłowskiego fotografia krajoznawcza i rodzajowa, utrwala aparatem architekturę i ludzi, zawsze z pasją i wrażliwością zapisując rzeczywistość.

2 komentarzy

  • M.
    M. środa, 17 czerwiec 2020 23:31 Link do komentarza

    100 lat dla p.Stanislawa! Dużo zdrowia i wszystkiego dobrego!

  • zaskoczony
    zaskoczony piątek, 26 czerwiec 2020 21:34 Link do komentarza

    zdrowia jak najbardziej ale na wystawę to chyba pan Orłowski mógł wybrac jakies lepsze zdjecia a nie takie nieostre nocne, jasne ze to trudne warunki i sam bym lepszych nie zrobił, bez obrazy ale moze lepiej bylo wybrac na wystawe z dziennych spektakli? spodziewalem sie jakichs lepszych zdjec na tej wystawie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us