Reklama
Reklama

Białe opowieści w Galerii Fotografii Ratusz

foto: Wojciech Kapuściński foto: Wojciech Kapuściński

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do zwiedzania kolejnej wystawy prezentowanej w Galerii Fotografii Ratusz. Tym razem są to Białe opowieści Wojciecha Kapuścińskiego.

Wystawa, która zorganizowana została dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zamość, czynna będzie do 15 czerwca 2020 roku.

Białe opowieści to efekt kilkuletniej pracy i przygody z fotografowaniem zimy. Wystawa składa się z białych, pozornie powiązanych ze sobą fotografii. Zestaw posiada wspólną oś, powtarzające się czy korespondujące ze sobą elementy. Jest jednak zbiorem pojedynczych opowieści. Każda fotografia jest osobną historią, niezależną narracją i nie należy doszukiwać się zbyt silnych związków między pojedynczymi kadrami. Co nie oznacza, że nie mogą mówić o tym samym. A może o czymś innym, ale w podobny sposób? Te prace są jak utwory muzyczne na płycie czy wiersze w tomiku poezji. Pod jednym wspólnym tytułem. Każda z nich to biała opowieść.

Wojciech Kapuściński urodził się w Zamościu (1978), jest wiceprezesem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, absolwentem specjalizacji fotograficzno-filmowej, uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych i autorem kilku wystaw indywidualnych. Ma na koncie publikacje, akceptacje, wyróżnienia oraz nagrody w konkursach fotograficznych w całym kraju. Uczestniczył w warsztatach z Tomaszem Tomaszewskim, Tomkiem Sikorą, Robertem Wolańskim, Gregiem Marinovichem, Adamem Pańczukiem, Renatą Młynarczyk, Albertem Finchem, Ignacym Tokarczykiem a także w warsztatach z edycji fotografii prowadzonych przez Aleksandra Bochenka i Grzegorza Ostręgę (www.workshopx.org). Ukończył także Kurs Fotografii Studyjnej oraz Kurs Obróbki Cyfrowej w Lubelskiej Szkole Fotografii. Współpracuje z prasą lokalną, współpracował z redakcją Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego. Jego fotografie i teksty były publikowane m.in. onet.pl, interia.pl, rp.pl oraz serwisie polskalokalna.pl

www.wojciechkapuscinski.com

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us