Reklama
Reklama

ZDK i kultura online

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury, na czas pandemii, próbuje zapewnić zamościanom edukację i rozrywkę kulturalną online. Placówka przygotowała szereg przedsięwzięć. Szczegóły poniżej.

-Ciężko jest nagle przestawić się z grupowych warsztatów interaktywnych na warsztaty online. Trudno jest pokazywać Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, kiedy nie ma możliwości organizowania koncertów. Wyzwanie stanowi pokazanie talentów naszych instruktorów, kiedy nie każdy jest osobą medialną. Ale nie poddaliśmy się! Staramy się zapewnić zamościanom edukację i rozrywkę kulturalną online. Opracowaliśmy program, który mamy nadzieję zadowoli naszych odbiorców - zachęca Katarzyna Figura z ZDK. 

31 marca 2020 roku Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury – Janusz Nowosad rozpoczął na fanpage’ u/ Zamojski Dom Kultury akcję #zostańwdomu Zamojskie Czytanie, do której zapraszane są osoby aktywne, znane, lubiane, reprezentujące różne grupy zawodowe.

- Każdego dnia o godzinie 18.00 publikujemy nagranie, w którym nasz gość czyta wiersz, bajkę baśń, legendę…wedle uznania i upodobania. Cieszymy się, że z każdym kolejnym filmem liczba wyświetleń, lajków i komentarzy wrasta, co na pewno jest miłe nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla Bohaterów naszej akcji. - informuje Figura. - Każdego dnia zamieszczamy posty z różnych dziedzin kultury: teatru, literatury, plastyki, fotografii, muzyki i tańca. Wszystkie działy Zamojskiego Domu Kultury dokładają wszelkich starań, żeby Zamość nie ucierpiał kulturalnie w czasie kwarantanny - dodaje. 

Od dziś (9 kwietnia) na fanpage’u @Zamojski Dom Kultury proponuję zabawę w układanie limeryków wiosennych, czyli wierszy niepoważnych. Tematem jest WIOSNA, pora roku dająca nadzieję na lepsze jutro. W komentarzach do postu można zamieszczać swoje utwory.

Wkrótce ogłoszony będzie konkurs dla wokalistów i tekściarzy. Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” zaprosi do wspólnego ludowego śpiewania. Nagrodą dla najlepszych artystów będzie występ podczas koncertu ZPiT „Zamojszczyzna” i wykonanie konkursowego utworu z towarzyszeniem kapeli.

- Zachęcamy wszystkich tych, którzy jeszcze nas dobrze nie znają, do zapoznania się z ofertą wirtualną Zamojskiego Domu Kultury, do zaglądania na naszą stronę facebookową, na naszego Instagrama i kanał na Youtube - zaprasza Katarzyna Figura. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us