Reklama

Książnica Zamojska gotowa do akcji "Czytam = wiem więcej"

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Podobnie jak w ubiegłym roku Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu wyrusza na podbój miejscowych szkół. Tym razem planuje zachęcić uczniów klas podstawowych do sięgania po książki. Akcja ph. "Czytam = wiem więcej" prowadzona będzie przez cały 2020 r.

- Działanie polegać będzie na spotkaniach z młodzieżą, podczas których znane osoby życia publicznego naszego miasta będą czytać fragmenty lektur młodzieżowych. Poruszać będziemy tematy współczesne młodym ludziom. Postaramy się odpowiedzieć na pytania - informuje Karolina Fidler-Niemczuk z Książnicy Zamojskiej. -Celem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa wśród ludzi młodych, aby spostrzegli zalety płynące z czytania. Zależy nam na uświadomieniu młodemu pokoleniu, że czytanie rozwija wszystkie funkcje odpowiedzialne za uczenie się – pamięć, uwagę, koncentrację. Regularne sięganie po książkę wzbogaca zasób słownictwa i wiedzę ogólną. Ponadto jest to ponadczasowa oraz wartościowa forma rozrywki. Liczymy na to, że poprzez akcję pomożemy ukształtować u uczniów poczucie własnej wartości i dostrzegania dobrych stron u innych - dodaje.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us