Reklama
Reklama

Wystawa Bartosza Stadnika w zamojskim "Plastyku"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

„W mojej głowie” to tytuł wystawy batików Bartosza Stadnika, której wernisaż odbył się 18 lutego 2020 r. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu. Bartosz jest wychowankiem Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i uczniem I klasy zamojskiego „Plastyka”.

Wystawa, organizowana w ramach innowacji pod nazwą „Wędrująca wystawa”, jest drugą prezentacją twórczości młodych, uzdolnionych artystów. Innowacja prowadzona jest przy współpracy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu z Młodzieżowym Domem Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Galerię zamojskiego „Plastyka” tłumnie wypełniła młodzież przybyła na wystawę, którą uroczyście otworzyła Marzena Tadeusz dyrektor PLSP oraz Katarzyna Pleskaczyńska dyrektor MDK. Panie po powitaniu gości i przedstawieniu idei wystawy oddały głos Bartoszowi, który podziękował za umożliwienie mu prezentacji swoich prac poza murami "Plastyka", w szkole do której od września ubiegłego roku uczęszcza. Następnie głos zabrała Pani Magdalena Cieplechowicz- Buczak nauczyciel prowadząca Bartosza, która wraz z Oliwią Kuźma, wychowanką MDK, przedstawiła drogę artystyczną Bartosza.

Wystawę przez kolejne dwa tygodnie będzie można oglądać w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us