Reklama
Reklama

Włoskie akcenty literackie podczas Zamojskiego Festiwalu Kultury

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Książnica Zamojska zaprasza na wydarzenia literackie organizowane w ramach 11 Zamojskiego Festiwalu Kultury. W czwartek (8 czerwca) od godziny 11.00 na telebimie, na Rynku Wielkim w Zamościu, obejrzeć będzie można prezentację "Z włoską książką na wakacje" oraz zapoznać się z ...

... zawartością plenerowej półki z lekturami autorów słonecznej Italii.

Również 8 czerwca ale o godz. 16.00, w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20 w Zamościu), rozpocznie się spotkanie z wybitną tłumaczką literatury Anną Wasilewską, która zachęcać będzie do czytania książek jednego z najważniejszych pisarzy włoskich Italo Calvino.

Anna Wasilewska - tłumaczka literatury włoskiej i francuskiej, autorka tekstów krytycznych, redaktorka pisma ?Literatura na Świecie?. Przełożyła ponad czterdzieści książek, piętnaście sztuk teatralnych, blisko sto tekstów prozatorskich i eseistycznych. Wśród tłumaczonych pisarzy znaleźli się Italo Calvino, Guido Piovene, Tommaso Landolfi, Alberto Moravia, Umberto Eco, Dario Fo i in. Autorka szkicu o twórczości Italo Calvino ?Bollettino di Italianistica?. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, z prasą literacką oraz z Programem Drugim Polskiego Radia. Laureatka prestiżowych nagród za przekłady i popularyzację literatury.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us