Reklama
Reklama

Fantastyczny wstęp do walki mieczem i szablą w ZDK

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Będzie to już trzecie spotkanie w ramach projektu „Za Horyzontem Wyobraźni”. - Tym razem podczas warsztatów nauczymy się podstaw władania mieczem i szablą. Poczujemy się jak Conan Barbarzyńca, Geralt z Rivi czy Jurko Bohun - zachęcają organizatorzy.

- Każdy dobry szermierz powinien znać podstawy budowy swego oręża, więc o tym także pogadamy. Historię owej broni białej też liźniemy. Poćwiczymy prawidłową postawę, powalczymy trochę i porozmawiamy o tym czy oręż wykorzystywany w grach i filmach fantasy mają prawo bytu w prawdziwych realiach Wszyscy miłośnicy Excalibura, Szczerbca, Andurila, czy mieczy Atlantów zapraszamy gorąco!  - czytamy w przesłanym do nas komunikacie.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Łapiński – miłośnik szermierki i historii wojskowości. Od 2010 roku członek Zamojskiego Bractwa Rycerskiego, obecnie jego prezes. Wieloletni przewodnik po pięknym Zamościu. Znany przez turystów ze wspaniałego stroju szlacheckiego i jeszcze wspanialszej wiedzy historycznej. Prelegent na Zamojskich Spotkaniach z Fantastyką.

Wydarzenie odbędzie się 24 października w Zamojskim Domu Kultury, sala Kawiarnia na parterze. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Projekt współfinansowany przez Miasto Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us