Reklama
Reklama

Powstanie mobilna gra miejska osadzona na zamojskim Starym Mieście Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Książnica Zamojska rozpoczyna realizację projektu Młodzież Aktywna Kulturowo - program aktywizacji młodzieży w bibliotece "MAK", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. We wtorek 24 września odbyły się pierwsze warsztaty dla młodzieży z cyklu Projektowanie mobilnych gier miejskich na podstawie literatury (dwa kolejne spotkania będą miały miejsce 30 września i 1 października).

Warsztaty poprowadzą ekspertki w dziedzinie mobilnych gier miejskich i gamifikacji literatury, Alicja Krawczyńska i Joanna Szczygłowska, reprezentujące wrocławską firmę GoodBooks. Efektem końcowym będzie mobilna gra miejska, która powstanie w oparciu o kryminał Marcina Wrońskiego Kwestja krwi. Gra zostanie osadzona na Starym Mieście w Zamościu. Jej premiera, a zarazem finał projektu odbędzie się 18 października. W rozgrywce będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 15 lat. Dla osób, które najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem przewidziano atrakcyjne nagrody.

Współorganizatorami imprezy finałowej są GoodBooks i Wydawnictwo W.A.B. Tego dnia zarówno młodzież zaangażowana w przedsięwzięcie, jak i wszyscy miłośnicy kryminałów Marcina Wrońskiego, będą mogli również spotkać się z autorem i osobiście zadać mu kilka pytań.

Portal ezamosc.pl patronuje przedsięwzięciu medialnie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us