Reklama
Reklama

Jubileuszowe święto muzyki Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Wielkimi krokami zbliżają się 40. Zamojskie Dni Muzyki. To coroczne święto melomanów, które wpisało się na stałe w krajobraz kulturalny miasta i regionu.

Od samego początku Zamojskie Dni Muzyki przyciągały do Hetmańskiego Grodu najlepszych śpiewaków operowych, muzyków, filharmoników i organistów. Tak będzie i tym razem.

W sobotę, 21 września o godzinie 18:00 w sali koncertowej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu (ul. Partyzantów 2) odbędzie się koncert „Wiwat Moniuszko!”. Kameraliści Orkiestry w składzie:
● Barbara Rabiega - śpiew
● Dariusz Sobczak - śpiew
● Piotr Stopa - fortepian
● Krzysztof Stopa - skrzypce
● Michał Stopa - wiolonczela
wykonają najbardziej znane pieśni Stanisława Moniuszki, jak „Prząśniczka”, „Dziad i baba”, „Złota rybka”, „Kum i kuma” z pozostawionego przez artystę „Śpiewnika domowego”. Kameraliści wykonają także Arię Skołuby z opery „Straszny Dwór”. Będzie to niezwykła okazja na przypomnienie sobie najpiękniejszych polskich pieśni oraz uczczenie kompozytora w 200. lecie jego urodzin.

Bilety na sobotni koncert kameralny w cenie 30/20 zł do nabycia w biurze Orkiestry oraz przez Internet na stronie: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/514/

Centralnym wydarzeniem jubileuszowych, 40. Zamojskich Dni Muzyki będzie Koncert Galowy, który odbędzie się w niedzielę, 22 września o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Klubu Batalionowego, na ulicy Piłsudskiego 36.

Na 200. lecie urodzin Stanisława Moniuszki Organizatorzy przygotowali wyjątkowy projekt. We współpracy z Filmoteką Narodową wyświetlony zostanie film „Halka” z 1930 w reżyserii Konstantego Meglickiego. To film powstały na podstawie opery Moniuszki o tym samym tytule. Muzykę na żywo do filmu wykona Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz znani polscy soliści:
● Natalia Rubiś - sopran
● Mariusz Godlewski - baryton
● Tomasz Kuk - tenor
„Namysłowiakom”, pod batutą Adama Banaszaka, towarzyszyć będą:
Chór Ziemi Zamojskiej „Contra” - przygotowanie chóru Katarzyna Wasilewska
oraz Chór „Noster” z Goraja - przygotowanie chóru Diana Adamska
Koordynacja działań logistycznych: Marcin Kiecana.

Darmowe wejściówki na Koncert Galowy do pobrania w siedzibie Orkiestry od wtorku, 17 września 2019 . Jedna osoba będzie miała prawo pobrać maksymalnie dwie wejściówki. Zwracamy uwagę, że ilość wejściówek jest ograniczona.

Tradycyjnie, „Słowo o muzyce” podczas obydwu koncertów będzie należało do Małgorzaty Dybowskiej, znanej promotorki zamojskiej kultury.

Portal ezamosc.pl patronuje wydarzeniu medialnie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us