Reklama
Reklama

7. ZFF „Spotkania z historią”: FILMY Z REGIONU

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na pozakonkursowe pokazy filmowe 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. 14 sierpnia 2019 zostanie zaprezentowany specjalny blok filmów z regionu. Projekcjom będą towarzyszyły spotkania z twórcami. Początek pokazów o godz. 16:00.

W zestawie filmów z regionu znalazł się obraz Łukasza Sułowskiego zatytułowany „Ogród profesora Milera”. To film o założycielu zamojskiego zoo zrealizowany z okazji 100-lecia Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu. Początek projekcji: godz. 16:00.

W programie obecna jest także produkcja lubelskich twórców - Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków – „Historia Dominika Szajnera”. To film reportersko-komiksowy o życiu pilota i wywiadowcy AK, zamojskiego Hansa Klossa, autora kilku spektakularnych akcji szpiegowskich, dzięki którym uratowano setki osób na Zamojszczyźnie. Początek projekcji godz. 16:45.

Pokaz filmów z regionu zakończy dokument Grażyny Stankiewicz pt. „Dyrekcja”, który poświęcony jest historii osiedla mieszkaniowego dla kolejarzy w Chełmie wzniesionego w okresie międzywojennym, którego budowa była drugą obok Gdyni największą inwestycją urbanistyczno-architektoniczną II RP. Projekcja rozpocznie się o godz. 17:30.

Wstęp wolny - odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina, ul Odrodzenia 9. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje oraz program: www.zamoscfilmfestival.pl.

Organizatorami 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość i TVP Historia. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszu Promocji Kultury, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us