Reklama
Reklama

"Berlin – muzyczna metropolia" - spotkanie z Gniewomirem Zajączkowskim

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Centrum „Synagoga” zaprasza na kolejne spotkanie z Gniewomirem Zajączkowskim poświęcone muzyce. - Nawiązując do prezentowanej obecnie wystawy, odbędziemy muzyczną podróż w czasie - informują organizatorzy.

- Tym razem będzie to opowieść o życiu muzycznym Berlina na początku XX wieku; o nowoczesnych teatrach operowych i ekspresjonizmie na scenie, o polskich kompozytorach, o tym co w Berlinie robił Grzegorz Fitelberg, kim był Ignacy Waghalter i czego mogła słuchać Róża Luksemburg w berlińskich operach - informuje Daniel Sabaciński, z Centrum "Synagoga".

Gniewomir Zajączkowski - zajmuje się muzykologią, krytyką muzyczną i dziedzictwem żydowskim w Polsce. Publikował m.in. w „Zeszytach Literackich”, „Muzyce w Mieście”, „Ruchu Muzycznym”, „Dwutygodniku” i „Midraszu”. Stały współpracownik „Kultury Liberalnej”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia o godz. 18:00 w Centrum "Synagoga" przy ul. Pereca 14 w Zamościu. Wstęp wolny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us