Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość na wystawie Foto Lubelskie

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Prace trzech zamojskich fotografów, decyzją jury, zostały wybrane do wystawy konkursu Foto Lubelskie, którą od wczoraj (03.07) można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wystawa, na której zaprezentowano 65 prac finałowych, jest jednym z elementów obchodów 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej. Konkurs zorganizowało CSK wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. Fotografie przedstawiają uchwycone momenty, obyczaje, obrzędy, wydarzenia. Pokazują, jak to ujął dyrektor Centrum Marek Krakowski, że nasz region nie jest wyłącznie „pszenno- buraczany”.

Wybierając prace na wystawę jury doceniło fotografie: Henryka Andrzejewskiego „Zamość Nocą”, Kazimierza Chmiela „Turystyczny maj w Zamościu”, a także Szymona Łyciuka „Wakacyjna Trasa Dwójki w Zamościu” i „Teatr Ognia UTOPIA”. Decyzją jurorów miejsce I w konkursie Foto Lubelskie zajął Arkadiusz Dalak, II- Tomasz Młynarczyk, III- Grzegorz Warowny. Gratulujemy zwycięzcom!

Wcześniej fotografie zostały zaprezentowane uczestnikom międzynarodowego spotkania Przewodniczących Parlamentów, który odbył się w CSK 30 czerwca 2019r. W spotkaniu wzięli udział m.in. Marszałkowie Sejmu i Senatu RP, Przewodniczący Seimasu (litewskiego sejmu) oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi i samorządowi m.in. z Polski, Litwy, Ukrainy, Węgier, Łotwy, Estonii i Czech. Wystawa odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl