Reklama
Reklama

Zamość na wystawie Foto Lubelskie

foto: UM Zamość foto: UM Zamość

Prace trzech zamojskich fotografów, decyzją jury, zostały wybrane do wystawy konkursu Foto Lubelskie, którą od wczoraj (03.07) można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wystawa, na której zaprezentowano 65 prac finałowych, jest jednym z elementów obchodów 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej. Konkurs zorganizowało CSK wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. Fotografie przedstawiają uchwycone momenty, obyczaje, obrzędy, wydarzenia. Pokazują, jak to ujął dyrektor Centrum Marek Krakowski, że nasz region nie jest wyłącznie „pszenno- buraczany”.

Wybierając prace na wystawę jury doceniło fotografie: Henryka Andrzejewskiego „Zamość Nocą”, Kazimierza Chmiela „Turystyczny maj w Zamościu”, a także Szymona Łyciuka „Wakacyjna Trasa Dwójki w Zamościu” i „Teatr Ognia UTOPIA”. Decyzją jurorów miejsce I w konkursie Foto Lubelskie zajął Arkadiusz Dalak, II- Tomasz Młynarczyk, III- Grzegorz Warowny. Gratulujemy zwycięzcom!

Wcześniej fotografie zostały zaprezentowane uczestnikom międzynarodowego spotkania Przewodniczących Parlamentów, który odbył się w CSK 30 czerwca 2019r. W spotkaniu wzięli udział m.in. Marszałkowie Sejmu i Senatu RP, Przewodniczący Seimasu (litewskiego sejmu) oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi i samorządowi m.in. z Polski, Litwy, Ukrainy, Węgier, Łotwy, Estonii i Czech. Wystawa odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us