Reklama

TEATR - wystawa fotografii Andrzeja Pogudza

foto: Andrzej Pogudz foto: Andrzej Pogudz

Zamojski Dom Kultury, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autor Andrzej Pogudz zapraszają na wystawę fotografii pt. "Teatr". Uroczysty wernisaż odbędzie się 18 czerwca o godzinie 18:00 w Zamojskim Domu Kultury.

Wystawa będzie prezentowa w ramach imprez towarzyszących Zamojskiemu Latu Teatralnemu.

"Teatr jest miejscem magicznym, w którym spotykają się aktorzy i widzowie, aby przeżyć wyjątkową i niepowtarzalną chwilę. Na scenie odbywa się swoistego rodzaju misterium, w stosunku do którego widz także pełni różne role: najczęściej odbiorcy, ale również bywa mniej lub bardziej aktywnym elementem spektaklu. Gra aktorów, scenografia, światła, efekty wizualne, jak również przestrzeń, w której prezentowana jest sztuka tworzą ten jedyny wymiar relacji dzieła artystycznego i otaczającego go świata. " - czytamy w opisie wystawy.

Fotografie były wykonywane od 2010 roku podczas spektakli plenerowych Zamojskiego Lata Teatralnego. Niezwykłość sceny, jaką jest przestrzeń Starego Miasta, stała się motywem przewodnim prezentowanych obrazów fotograficznych.

Andrzej Pogudz – z wykształcenia historyk i dziennikarz, nauczyciel w II LO w Zamościu oraz fotograf. Zajmuje się fotografią abstrakcyjną i dokumentalną. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, m. in.: „Zamość imaginacje”, „Kontekst”, „Dwa wiersze”, „Martwa natura”, „Portret”, „Inspirowane twórczością Bolesława Leśmiana”, udział w wystawach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii „Wschodnia”. Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, pomysłodawca i organizator Zamojskiego Tygodnia Fotografii Młodych. Założył i prowadzi Młodzieżową Pracownię Fotografii „Negatyw”. Jest autorem publikacji prasowych o tematyce kulturalnej oraz twórcą trzynastu wystaw indywidualnych. (m. in. „Londyn”, „Cztery pory roku”, „W Szkocji”, „Miejsca odległe”, „Granica”, „Zamość nieromantyczny”, „Ulotność bytu”). Obecnie realizuje projekt pt. „Nieistniejące miasto”.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us