Reklama
Reklama

Pamięć wody

foto: Janusz Zimon, materiał nadesłany foto: Janusz Zimon, materiał nadesłany

W Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej prezentowana jest wystawa Aleksandry Twardowskiej "Pamięć wody". Ekspozycję można oglądać do 4 kwietnia. Poniżej publikujemy zdjęcia z wernisażu.

"Projekt „Pamięć wody” dotyczy badań nad współzależnością wody i innych żywiołów. Składa się z 10 obiektów. Poruszam w nim zagadnienia symetrii i asymetrii w naturze i dziele sztuki, a przede wszystkim temat światła, odbicia, odblasku i cienia. Przenoszę dwuwymiarowe obrazy w obiekty przestrzenne, dążąc ku minimalistycznym oraz geometrycznym formom. Staram się przełożyć klasyczną metaforę na współczesny język wizualny, daleki od realistycznych przedstawień. Za pomocą abstrakcyjnych form wyrażam swój sposób widzenia złożonego zjawiska określanego przeze mnie jako geometria wody. Istotnym elementem zawartym w dziele jest mój stosunek emocjonalny do wody jako medium, które odegrało dużą rolę w moim życiu. Cykl ten również wypływa z moich doświadczeń zawodowych jako nurka i skrajnych przeżyć behawioralnych. Wiąże się bezpośrednio z moim podejściem do nurkowania jako poruszania się w innej rzeczywistości i obrazuje świat, który zapisany jest w mojej podświadomości, gdzie wiedza przeplata się ze skrajnymi przeżyciami i emocjami wywołanymi przez poruszanie się w przestrzeniach niebezpiecznych i nienaturalnych dla ludzkiego organizmu" - pisze autorka.

Aleksandra Twardowska urodziła się 30 marca 1989 roku w Zamościu. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. Dyplom ze specjalizacji Ceramika wykonała pod kierownictwem Bartłomieja Sęczawy. Edukację w latach 2009-2014 kontynuowała studiując na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, na kierunku Grafika. W 2014r. obroniła pracę magisterską wykonaną w technice fotografii cyfrowej, pod kierownictwem prof.dr.hab. Haliny Cader - Pawłowskiej. Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych - Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie. Dyplom w technice emulsji fotograficznej wykonała pod kierownictwem mgr. Marzeny Kolarz. Absolwentka studiów III stopnia w dziedzinie Sztuk Plastycznych, specjalizacja - Sztuki Piękne na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Obecnie przystępuje do obrony pracy doktorskiej pod tytułem „Pamięć wody”, na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. W swojej twórczości łączy ze sobą różne media: fotografię, zarówno analogową jak i cyfrową, grafikę, oraz video.

Poniżej zdjęcia z wernisażu, fot. Janusz Zimon:

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us