Reklama

Za nami Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Publikujemy wyniki Wyróżniony

foto: materiał organizatora foto: materiał organizatora
Daria Podpora ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju oraz Zuzanna Wojczuk i Diana Zdybel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu zwyciężyły w V edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Wydarzenie odbyło się w czwartek w Klubie III Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

Do konkursu zgłosiło się 48 wykonawców: 22 uczniów szkół gimnazjalnych i 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego (Biłgoraja, Chełma, Czartowczyka, Hrubieszowa, Lublina, Lubyczy Królewskiej, Mircza, Sułowa, Telatyna, Tomaszowa Lubelskiego, Tyszowiec, Uchań i Zamościa). Występy oceniała komisja w składzie: Beata Buczek– nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu, Tadeusz Wicherek - Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu i Władysław Swacha - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu.

Poniżej wyniki:

KATEGORIA GIMNAZJA:
I miejsce – Daria Podpora, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju za „ Mir biez wajny” z repertuaru grupy „ Dieti Ziemli”
II miejsce – Natalia Kolano, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Smart School w Zamościu również za „ Mir biez wajny”
III miejsce – Julia Stepaniuk, Szkoła Podstawowa im. Generała Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej za utwór z reprtuaru Julii Sawiczewoj „ Jeśli w sierce żywiot ljubow”
WYRÓŻNIENIA: Amelia Juszczak, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego w Lublinie za piosenkę z repertuaru Poliny Gagariny ‘ Kukuszka”

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce – Zuzanna Wojczuk i Diana Zdybel, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu za utwór „ Malieńkaja diewoczka”
II miejsce – Jaśmina Łukiewicz, Zespół Szkół Nr 2 im. Żwirki i Wigury w Tomaszowie Lubelskim za aktorskie wykonanie „ Kalinki”
III miejsce – Martyna Koman, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju za „ Modlitwę” Julija Samojłowa
WYRÓŻNIENIA:
- Diana Kotuła, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju za utwór z repertuaru Ałły Pugaczowy  „ Apjat mietiel”
- Aleksandra Gąsior, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju za romans rosyjski „ Jasna Noc”

Pierwszą nagrodą był voucher na wyjazd na Ukrainę, ufundowany przez biuro podróży QUAND z Tomaszowa Lubelskiego. Drugą i trzecią nagrodę ufundowały firmy BUDMAT z Zamościa i PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego. Wśród sponsorów i darczyńców znaleźli się także: Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja S.A Oddział Zamość, Karczma Góralska Zamość, Fistaszek Joanna Małysz Radecznica, Zamojskie Piekarnie Kucharscy, Wydawnictwa PWN i WSiP.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us