Reklama

Przed nami V Konkurs Piosenki Rosyjskiej Wyróżniony

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Już w czwartek, 28 lutego w Klubie III Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, o godzinie 9.00 rozpocznie się V Konkurs Piosenki Rosyjskiej, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu. W konkursie weźmie udział 61 uczniów.

Na scenie zaprezentuje się 24 wykonawców z gimnazjum i szkoły podstawowej i 37 ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkich występów zaplanowano 47, co przełoży się na ponad 4 godziny śpiewania. Wśród młodszych uczestników pojawią się utwory znanych wykonawców, tj Ani Lorak, Ałły Pugaczowy, Maksima, Julii Sawiczewy, Poliny Gagariny, ale i całkiem nowych np. Sofiję Fisienko, Annę Buturlinę Edytę Piechę, Szurę Kuzniecowa.

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych w tym roku sięgnęli po całkiem nowy repertuar. Usłyszymy piosenki z repertuaru Borisa Sztakałowa, Tiny Karol, Nataszy Karaliowoj, Kary Sewdy i znanego barda Michaiła Szufutinskiego. - Kto chociaż otarł się uchem o utwory tych wykonawców wie, że „ dusza balit”, kiedy się je słucha. A nasi młodzi wykonawcy mają tyle energii, pasji śpiewania i kochają muzykę rosyjską, że temperatura na sali będzie wysoka, a wybór laureatów trudny – mówi Lidia Sternik, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu.

Wielu uczestników już jest laureatami innych konkursów wokalnych. Śpiewają i grają na instrumentach, skrzypcach, pianinie, kontrabasie czy saksofonie. Są tacy, którzy uczą się w szkole muzycznej, ale i „nowicjusze”, którzy śpiewają całą duszą, spontanicznie i bardzo energetycznie.

- Czekamy z dużą ciekawością na wspaniałą ucztę z muzyki rosyjskiej. Dla wszystkich mamy upominki, a że konkurs wypada w „tłusty czwartek” nietrudno domyślić się, że to właśnie pączki będą głównym poczęstunkiem tego dnia – zapowiadają organizatorzy.

Dla najlepszych przewidziano wycieczki, smartfon, drony i wieże. Nagrody ufundowały firmy: Quand z Tomaszowa Lubelskiego, Budmat Zamość, PGE Zamość, Praktibud z Tomaszowa Lubelskiego. Na scenie nie zabraknie rosyjskich akcentów. Przy konstrukcji dużych matrioszek pomogła Castorama Zamość, która również dostarczy na scenę inne elementy dekoracyjne, tj. latarnie i kawiarniane stoliki. Wszystko to będzie oświetlone laserowo, aby w pełni oddać wrażliwość muzyki rosyjskiej.

Organizatorzy zapraszają również na konkurs wszystkich mieszkańców Zamościa. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość i Lubelskiego Kurator Oświaty.

Portal ezamosc.pl sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us