Reklama
Reklama

Wypożyczalnia Czytaków działa w Zamościu

foto: archiwum foto: archiwum

To nowa usługa dla osób niewidomych i słabowidzących. W Książnicy Zamojskiej działa wypożyczalnia czytaków.

Książnica Zamojska przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszyca. W ramach tego zadania biblioteka otrzymała nieodpłatnie cztery urządzenia, specjalnie przystosowane do korzystania z nich przez osoby niewidome i słabowidzące - Czytaki Plus i Czytaki NPN.

Czytak Plus pozwala na odtwarzanie i słuchanie książek zapisanych w różnych formatach, dodatkowo wyposażony jest w dyktafon i radio. Czytak NPN jest urządzeniem prostym i przyjaznym osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia zamojska biblioteka będzie mogła wypożyczać te urządzenia osobom z dysfunkcją wzroku.

Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Czytaki udostępnia Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych Książnicy Zamojskiej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us