Reklama
Reklama

"H&O Harmonia Obiektywna" - Romana Timofiejuka

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii "Ratusz" zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "H&O Harmonia Obiektywna" autorstwa Romana Timofiejuka, które odbędzie się w piątek 16 listopada o godzinie 16:00 w GF Ratusz.

"Prezentowane fotografie należą do serii "H&O Harmonia Obiektywna", którą kontynuuję od 2009r. Fotografując nadmorskie okolice polskiego Wybrzeża ponownie zwróciłem się do fotografii czarno-białej. Po latach wykonywania setek zdjęć reklamowych gdzie kolor był najważniejszym elementem przekazu treści, nastąpiło u mnie przesycenie barwnymi plamami i jakby w naturalny sposób skierowało do patrzenia poprzez czarno-biały filtr. Ten odkryty na nowo rodzaj fotografii pozwala mi skupić się na istotnych elementach krajobrazu. A ponieważ czarno-białe zdjęcia mają unikalne piękno samo w sobie więc może dlatego stają się abstrakcyjne i atrakcyjne. Moim założeniem jest taka artystyczna interpretacja nadmorskich i nie tylko, plenerów, aby wykonać zdjęcie czyste, minimalistyczne w formie i skromne w treści. Pomijam zbyt emocjonalne tematy i miejsca. Lubię fotografować w zaczarowanych porach dnia, w brzydką, deszczową lub śnieżną pogodę. Umiejętnie kadruję obraz. Manipulując kontrastem i doświetleniem, dążę do absolutnej czystości i porządku na zdjęciu. Czasami jeżeli to konieczne stosuję koloryzowanie obrazu. Staram się jednak nie upiększać rzeczywistości, tylko ją kopiować. Uważam, że lepiej jest pozostawić więcej grze wyobraźni. Wyszukuję w naturze elementy nadające całości harmonijny i spokojny wygląd, tworząc obrazy, które odzwierciedlają piękno i urok fotografowanych miejsc." - pisze o swoich pracach autor.

Roman Timofiejuk to współczesny polski artysta fotografik, mieszka w Gdyni. Od 1988r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, należy też do Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie, i Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Fotografią zajmuje się ok. 42 lata, a w jego dorobku artystycznym jest wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw oraz udział w różnych konkursach i projektach fotograficznych. Pomiędzy 1991r. a 2011r. zajmował się fotografią reklamową, katalogową, portretową i projektowaniem graficznym. W 1999r. założył Pomorski Klub Fotografów Reklamowych którego był prezesem do 2002r. W 2011r. został rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej do spraw podręczników i dydaktyki w zakresie fotografii. Biegły sądowy. Obecnie tworzy fotografie przeważnie czarno-białe, ale koloru nie unika. Poszukując nowych inspiracji odwiedził Węgry, Rosję, Kanadę, Singapur, wyspy greckie Rodos i Kretę, San Marino, Bułgarię, Włochy, wyspy Kanaryjskie, Tajlandię, Francję, Majorkę. Fotografowanie przestrzeni jest jego ulubionym zajęciem. Interesuje się cyfrowym przetwarzaniem fotografii i jej zastosowaniem w różnych technikach twórczych. Jest uczestnikiem i organizatorem działań artystycznych, kulturalnych związanych z fotografią. Obecnie poświęca się całkowicie działalności artystycznej i wystawienniczej.

Wystawę będzie można oglądać do 13 grudnia 2018 roku. Ekspozycja została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu miasta Zamość. Sponsorem jest Arte Hotel.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us