Reklama
Reklama
zyczenia

"Zamojszczyzna" w Kraju Kwitnącej Wiśni

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" koncertuje w Japonii. Poleciał tam na zaproszenie Japońskiej Federacji Miłośników Tańca.

- W dniach 27 sierpnia - 10 września Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” rozsławiał nasze piękne miasto w Japonii. Zespół podczas pobytu dał 6 koncertów z 2-godzinnym pięknym programem. Tańczyli na olbrzymich pięknych scenach, w salach wypełnionych po brzegi wspaniałe reagującą publicznością. Koncert w Tochigi nagrywała lokalna TV. Wiele osób po pierwszym koncercie ruszało w trasę po Japonii z Zespołem - informuje Katarzyna Figura z ZDK. - Oprócz koncertów, kierownik zespołu – Jolanta Kalinowska – Obst i choreograf zespołu - Monika Hildebrand prowadziły warsztaty z tańców zamojskich. Prawdziwi miłośnicy tańców polskich przyjeżdżali na warsztaty i koncerty z najdalszych zakątków Japonii.

Tłumaczem "Zamojszczyzny" była Miho Kurihara - japońska pianista rozkochana w Chopinie i polskich melodiach. Razem z Jolantą Kalinowską - Obst prowadziła koncerty przebrana w polski strój.

W wolnych chwilach zespół zwiedził takie miasta jak: Tokio, Jokohama, Odaiba i Nikko. Miał też okazję zobaczyć kompleks świątyń Shrine - jedno z najważniejszych miejsc wyznawców religii shinto.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us