Reklama
Reklama
zyczenia

Narodowe Czytanie 2018 w Zamościu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

8 września odbędzie się coroczna, ogólnopolska akcji "Narodowe czytanie". Lekturą tegorocznego wydarzenia jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

- Rozpoczynamy o godz. 10.00 na Rynku Wielkim (na schodach Ratusza), a w razie deszczowej pogody w Sali Consulatus. Ostatnią powieś autora - historię Cezarego Baryki, która stanowi krytyczną zadumę nad sytuacją Polski tuż po odzyskaniu niepodległości, usłyszymy m.in. w interpretacji przedstawicieli szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, władz Miasta, parlamentarzystów, słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i czytelników biblioteki - informuje Halina Zielińska z Książnicy Zamojskiej. - Przynieśmy ze sobą także własne wydania „Przedwiośnia”. Książki zostaną ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP - dodaje.

Organizatorem wydarzenia jest Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Kuratorium Oświaty w Lublinie - Delegatura w Zamościu, partnerem - Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Oddział w Zamościu. Narodowe

Czytanie odbywa się po raz siódmy. Jest ogólnopolską kampanią promującą czytelnictwo i upowszechniającą największe dzieła literatury polskiej. W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę gorąco zachęcamy do wspólnego przeżywania tej wyjątkowej powieści, a udział w wydarzeniu traktujmy również jako formę uczczenia jubileuszu.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us