Reklama
Reklama

Dziś Koncert Muzyki Pasyjnej

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

VI Koncert Muzyki Pasyjnej "Crux Christi" odbędzie się dzisiaj (25 marca) w Zamościu. Wydarzenie połączone będzie z rejestracją dawców do bazy DKMS ph. "Gramy dla Filipka".

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w kościele Św. Michała Archanioła w Zamościu.

W Oratorium "Chrystus na Górze Oliwnej" Ludwiga van Beethovena Chrystus walczy z lękiem przed śmiercią, ale zgadza się na nią z miłości do Boga i ludzi. Rozmawia z aniołem i świętym Piotrem. Później przychodzą żołnierze, aresztują Jezusa przy lamencie uczniów, ale pojmany zachowuje spokój, bo spełnił wolę Boga. Pierwszy raz w Polsce, to Oratorium zostanie wykonane w języku polskim.

Wykonawcy: Joanna Kędzior - sopran, Szymon Rona - tenor, Paweł Kołodziej - bas, Chór Miasta Siedlce - przygotowanie chóru Justyna Kowynia-Rymanowska, Chór Ziemi Zamojskiej "Contra" - przygotowanie chóru Katarzyna Wasilewska, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Równocześnie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych "Gramy dla Filipka". Akcja odbędzie się w salce nad zakrystią kościoła św. Michała, w godz. 18:00 - 22:00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us