Logo
Wydrukuj tę stronę

Koncert pasyjny w sobotę w Zamościu

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble wystąpią podczas Koncertu Pasyjnego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (10 marca) w Zamościu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na program koncertu składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Udział w wydarzeniu biorą - uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble (muzycy - liderzy Baltic Neopolis Orchestra). Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona.

Koncert jest prezentowany w okresie Wielkiego Postu, w 14 katedrach i świątyniach w Polsce, w ramach projektu 14 Katedr. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej. Jest to druga edycja projektu, pierwsza odbyła się w 2017 r. i spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Koncert odbędzie się w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, dnia 10.03.2018 (sobota) o godz. 16.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl