Logo
Wydrukuj tę stronę

42. Konkurs Wielkanocny

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie i Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Zamościu zapraszają do udziału w 42. Konkursie Wielkanocnym. Przedmiotem konkursu są: pisanki, palmy oraz plastyka obrzędowa związana ze Świętami Wielkanocnymi.

Konkurs adresowany jest do osób dorosłych z regionu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Indywidualne wykonane prace konkursowe - podpisane imieniem i nazwiskiem - należy dostarczyć do Zamojskiego Domu Kultury do dnia 16 marca. Organizatorzy nie przyjmują prac wykonanych przez zespół, koło czy klub.

Prace oceniane będą w II kategoriach: tradycyjnej twórczości ludowej związanej z obrzędowością wielkanocną i współczesnej twórczości artystycznej nawiązującej do obrzędowości ludowej.

Przy ocenie prac przyjmowane będą następujące kryteria: zgodność z tradycją, wartości artystyczne i poziom wykonania technicznego.

Wręczenie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Zamościu w Niedzielę Palmową 25 marca o godz. 12.00.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl